Chronimy Twój dom Przed zalaniem
informacje Aktualności - MGF Projekt
Archiwum
aktualności Kontakt z zespołem Przeciwzalaniu
W dniach od 9 do 14 marca prosimy o kontakt mailowy....

Typy czujników wody- jaki wybrać?
Na rynku są dostępne różne rodzaje czujników wody: przewodowe, bezprzewodowe. Podpowiemy który wybrać i na co zwrócić uwagę....
newsletter
ZAPISZ WYPISZ
Zawór automatycznie odcinający wodę a system przeciwzalaniowy
2011-07-27, dodano przez admin
Kategorie: [ Archiwalne artykuły ]

Systemy zapobiegające wylaniu wody wywodzą się z dwóch różnych gałęzi, które w sposób zasadniczy różnią się podejściem do problemu.

1.       Pierwszą z nich są systemy alarmowe oparte głównie o informowaniu o zagrożeniu (np. poprzez włączeniu syreny).  Minusem tego rozwiązania jest konieczność podjęcia interwencji przez człowieka, który usłyszał alarm. Niestety nie zawsze jest to metoda skuteczna, ponieważ  do awarii często dochodzi pod naszą nieobecność.

2.       Druga metoda, wywodzi się bezpośrednio z rozwiązań przemysłowych oraz automatyki. Polega ona na zintegrowaniu systemu sterowania  z czujnikami (bądź innymi sygnałami) i elementami wykonawczymi (głównie zaworami lub zasuwami).  Metoda ta jest zdecydowanie skuteczniejsza i z uwagi napewność działania, jest rozwijana przez naszych inżynierów. Nasze systemy działają!

Do  niedawna z uwagi na ceny oraz złożoność instalacji systemy przeciwzalaniowe były zarezerwowane tylko dla firm. Od kilku lat są dostępne również rozwiązania projektowane specjalnie dla domu.  Firma GFM Project oraz portal www.przeciwzalaniu.pl są w Polsce prekursorami i liderami w tej dziedzinie.

W systemach przeciwzalaniowych można odróżnić kilka typów zaworów,  których zadaniem jest odcięcie wody. Zastosowanie automatycznych zaworów i zakręcenie dopływu wody jest jedynym pewnym sposobem uniknięcia zalania w przypadku typowych usterek.

W ofercie mamy 3 typy zaworów, dzięki którym można zabezpieczyć każdy obiekt, od laboratorium po domek letniskowy:

1.       Zawór kulowy serii standard

2.       Zawór  kulowy serii profesjonalnej

3.       Zawór elektromagnetyczny

Każdy z zaworów ma swoje zalety. Pomożemy Ci wybrać i zamówić właściwy!

 

Informacje montażowe i eksploatacyjne znajdują się pod poniższym adresem (klik). 

Podsumowanie

Przebyłeś długą drogę przez szereg informacji technicznych w powyższym artykule, aż do tego miejsca. Oznacza to, że masz już niezbędną wiedzę do zakupu właściwego zaworu antyzalaniowego.

Wcześniej znalazłeś nas w internecie lub polecił nas życzliwy znajomy. Jednak skoro tu nadal jesteś, to zapewne dbasz o bezpieczeństwo swojego domu i jesteś zainteresowany zakupem. Wiesz, że właściwa i szybka decyzja,  wpłynie pozytywnie na Twoje bezpieczeństwo. Kup i zapłać w sposób wygodny już dzisiaj.Film - system podczas działania. - Starsze »
« Nowsze - Czujniki wykrywające wodę

Copyright © 2010 PrzeciwZalaniu.pl   |   Wykonanie: