Chronimy Twój dom Przed zalaniem
informacje Aktualności - MGF Projekt
Archiwum
aktualności Kontakt z zespołem Przeciwzalaniu
W dniach od 9 do 14 marca prosimy o kontakt mailowy....

Typy czujników wody- jaki wybrać?
Na rynku są dostępne różne rodzaje czujników wody: przewodowe, bezprzewodowe. Podpowiemy który wybrać i na co zwrócić uwagę....
newsletter
ZAPISZ WYPISZ
Informacje montażowe i eksploatacyjne dla zaworów przeciwzalaniowych
2013-02-25, dodano przez admin
Kategorie:

zawor przeciwzalaniowy GFM Project

Informacje montażowe i eksploatacyjne dla zaworów przeciwzalaniowych.


Miejsce montażu zaworów:

Elektrozawory należy montować zawsze za głównym zaworem odcinającym, doprowadzającym wodę do budynku lub lokalu.

W zależności od rozmieszczenia pomieszczeń, które chcemy zabezpieczyć, możemy na wiele różnych sposobów rozlokować  zawory i czujniki.

Dobrą praktyką jest stosowanie 1 zaworu do pomieszczenia lub dla kontygnacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy prowadzenia długich wiązek przewodów po całym budynku.  W zależności od rozmieszczenia lokali, zastosowanie kilku zaworów może mieć również uzasadnienie ekonomiczne (licząc kosz rozległego okablowania, koryt kablowych oraz robocizny).

Częstym rozwiązaniem w przypadku domów jednorodzinnych jest montaż 1 zaworu w piwnicy (na pionie z wodą), a następnie prowadzenie przewodów z czujnikami do kilu pomieszczeń (kuchni, łazienek, pralni itp.) W tym wypadku wygodnym miejscem na prowadzenie okablowania czujników są kominy wentylacyjne, należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu przewodów przed zerwaniem lub przetarciem poprzez umieszczenie ich w korytach kablowym, rurkach lub w elastycznym peszlu.

Elektrozawory mające funkcje przeciwzalaniowe  nie powinny być traktowane jako zawory główne.

 

Zabezpieczenie przed zalaniem bez systemu sterowania i czujników jest również możliwe.  Jest to rozwiązanie uzupełniające dla pełnych systemów z uwagi na niewykrywanie wycieków wody, jednak w określonych warunkach może być to najlepszy wybór . Wystarczy zastosować zawór elektromagnetyczny PZEL i odpowiednio go podłączyć (np. pod oświetlenie, wentylator).

 Jest to rozwiązanie szczególnie często używane w lokalach:

·         już wyremontowanych

·         biurowcach i zakładach pracy

·         pubach i lokalach gastronomicznych

·         budynkach użyteczności publicznej

Wskazania do zastosowania zaworów elektromagnetycznych PZEL:

  • ·         utrudnione prowadzenie przewodów oraz rozmieszczenie czujników (np. po remoncie, gdy nie ma możliwości estetycznego ukrycia przewodów)
  • ·         gdy istnieje ryzyko uszkodzenia czujników (np. gdy do toalety ma dostęp wiele osób i istnieje ryzyko dewastacji)
  • ·         gdy nie ma możliwości zabezpieczenia czujników przed zwierzętami (zwierzęta nie mogą mieć dostępu do czujników z uwagi na możliwość ich uszkodzenia oraz ryzyka związane z połknięciem czujników lub zaplątaniem w przewody).

W przeciwnych wypadkach należy stosować przeciwzalaniowe zawory kulowe. 

Zawór elektromagnetyczny należy podłączyć do włącznika światła (230V). W przypadku gdy światło zostanie zaświecone, zostanie otwarty zawór i woda będzie mogła płynąć. Po zgaszeniu światła, zawór natychmiast odetnie dopływ wody.

Zalecane jest wykonanie obejścia (bajpasa) przy zaworze, który umożliwi ręczne odkręcenie wody w przypadku unieruchomienia zaworu

 
Aby dowiedzieć się więcej o zaworach kliknij.
Wersja profesjonalna z zasilaniem standardową baterią. - Starsze »
« Nowsze - Dni nauki i przemysłu w Technoparku przy Politechnice Śląskiej

Copyright © 2010 PrzeciwZalaniu.pl   |   Wykonanie: