Chronimy Twój dom Przed zalaniem
informacje Aktualności - MGF Projekt
Archiwum
aktualności Kontakt z zespołem Przeciwzalaniu
W dniach od 9 do 14 marca prosimy o kontakt mailowy....

Typy czujników wody- jaki wybrać?
Na rynku są dostępne różne rodzaje czujników wody: przewodowe, bezprzewodowe. Podpowiemy który wybrać i na co zwrócić uwagę....
newsletter
ZAPISZ WYPISZ
Czujniki wykrywające wodę
2011-07-27, dodano przez admin
Kategorie:

Czujniki wykrywające wodę

Czujniki wykrywające wodę i ich właściwe rozmieszczenie stanowią o skuteczności systemu.
Zalecamy budowe systemów składających się z jednego zaworu i 1-6 czujników. Istnieje jednak możliwość tworzenia znacznie bardziej rozbudowanych systemów.


Miejsce instalacji

Czujniki należy montować w miejscach szczególnie narażonych na wycieki i zalania. Przykładowymi miejscami instalacji są:

  • kratki odpływowe- ponieważ powinno być to miejsce najniżej położone, do którego prowadzą spady
  • urządzeniami z podłączoną wodą- ewentualne awarie mogą mieć miejsce zarówno w samym urządzeniu, jak również na przewodach (weze, rury, połączenia gwintowane lub zgzewane). Przykładami takich urządzeń są: pralki, zmywarki, bojlery itp.
  • zbiorniki - np. wanny, uwywalki aby zabezpieczyć pomieszczenie przed przelaniem wody


Nie zalecamy instalacji czujników w miejscach narazonych na zachlapanie.
W przypadku nieumyślnego zalania czujnika należy usunąć go z wody i wytrzeć (lub odłączyć od elektroniki) a następnie ręcznie odkręcić wodę na automatycznym zaworze.


Budowa czujnika.

Przewody pomiędzy czujnikiem a elektroniką sterującą nie powinny przekraczać 100 metrów.

Przewody są elastyczne co umożliwia ich właście ułożenie. Możliwe jest ukrycie przewodów pod glazurą, płytami, w fugach itp. W przypadku przykrycia przewodów (braku dostępu), należy zwrócić szczególną uwagę na właściwe ich położenie (nieuszkodzenie izolazji przewodu). 


Czujniki są zaprojektowane do współpracy tylko i wyłacznie dla systemu "Przeciw Zalaniu" firmy GFM Project. Aby zapewnić właściwy komfort i niezawodność systemu, czujniki sprzedawane są jedynie w zestawach wraz z elektroniką sterującą oraz automatycznymi zaworami odcinającymi wodę.Zawór automatycznie odcinający wodę a system przeciwzalaniowy - Starsze »
« Nowsze - Alternatywa dla centrali alarmowych

Copyright © 2010 PrzeciwZalaniu.pl   |   Wykonanie: